Paliwa, giełda, analizy, prognozy cen paliw, ceny benzyny, ON, LPG, paliwa ceny

Spadek ten wynika częściowo z tego, że Arabia Saudyjska obniżyła ceny sprzedaży w październiku i z obawy, że liczba zakażeń COVID-19 gwałtownie wzrośnie w kilku krajach. Ubiegłotygodniowe prognozy cen paliw ekspertów z e-petrol.pl sprawdziły się w miarę dobrze. 1 czerwca benzyna 95-oktanowa kosztowała średnio 7,55 zł/l, co stanowi podwyżkę o 22 gr. Nieco mniej, bo o 16 gr zdrożała benzyna Pb98, ale to paliwo przebiło barierę 8 zł za litr . Niewielki skok (+4 gr) odnotowano w przypadku oleju napędowego, bo diesel kosztował średnio 7,13 zł/l. Natomiast kolejny drobny zjazd (-3 gr) zaliczył autogaz, sprzedawany średnio po 3,59 zł/l.

Wszystko będzie zależeć od reakcji kupujących na poziomie 35 USD. Jeżeli bykom nie uda się wytrzymać na swoich pozycjach, cena może spadać aż do historycznego minimum 34,1 USD. Odpowiedź można będzie dać bliżej końca następnego roku. Analizując historię ceny ropy z ostatnich lat, można wyróżnić obszar wsparcia w okolicach 42, ,25 USD. Przeszkodą dla dalszego wzrostu kursu ropy WTI jest także wspomniany wcześniej poziom oporu na poziomie 73,80 USD.

U nas to dopiero pierwsze próby skrzyczenia akcji protestacyjnej, tymczasem we Francji protesty przeciwko podwyżkom cen paliwa wymykają się spod kontroli. Poza zamieszkami, nie wydaje się by protesty odniosły jakieś rezultaty. Strajki nie zmienią cen ropy naftowej, nie wpłyną na politykę Trumpa czy Putina, nie odbiją się na cenie dolara i raczej też nie spowodują, że rządzący wycofają się z wprowadzenia podwyżek opłat. Trzeba czymś dziury budżetowe łatać, a nakładanie nowych podatków i opłat nadaje się do tego idealnie. Czytaj dalej W drugim tygodniu sierpnia litr benzyny 95 staniał o 33 grosze, a cena spadła poniżej siedmiu złotych.

Prognoza cen oleju napędowego na zeszły tydzień nie dotykała 7 zł, a bez trudu dało się znaleźć stacje, które sprzedawały ON w cenie powyżej 8 zł, nawet po 8,59 zł. Znamy prognozy na przyszły tydzień, ale nie wiemy czy dodawać, czy odejmować. Cena kontraktów na ropę naftową Brent opada w trakcie porannej części środowej sesji, po tym gdy rynek odreagował wtorkową informację o zaburzeniach przepływu ropy z Rosji do Europy Środkowej.

WTI to lekka ropa o wysokiej gęstości API i niskiej zawartości siarki. Ropa WTI jest przedmiotem szerokiego obrotu pomiędzy firmami naftowymi a inwestorami. Większość transakcji odbywa exmo opinie się za pośrednictwem kontraktów futures za pośrednictwem CME Group. Kontrakt Lekkiej Słodkiej Ropy Crude jest jednym z najczęściej handlowanych kontraktów futures na świecie.

Fotoradary w Europie. Jak na tle państw europejskich wypada Polska?

Do 2030 roku światowy popyt może spowodować wzrost cen ropy Brent do 98 USD za baryłkę. Przewiduje się, że do 2040 roku cena wyniesie 146 USD za baryłkę, ponieważ wtedy wyczerpią się tanie źródła ropy, co zwiększy koszty wydobycia czarnego złota. Przewiduje się, że do 2050 roku ceny ropy wyniosą 214 USD za baryłkę, zgodnie z roczną prognozą energetyczną EIA. EIA zakłada, że popyt na ropę spadnie, gdy skupimy się bardziej na gazie ziemnym i energii odnawialnej.

Konsekwencja zbyt małych dostaw, jakie będą realizowane z Norwegii. W efekcie firmy mogą być zmuszone ograniczyć produkcję. Na naszym blogu możecie znaleźć codzienne prognozy krótkoterminowe ropy i sygnały handlowe, oparte na analizie technicznej i strefach marżowych. Dla tych, którzy interesują się oczekiwanym zakresem handlowym ropy US Crude , przygotowałem obliczenie oczekiwanego obszaru na podstawie szerokości kanału Wstęgi Bollingera. Powrót ceny tu będzie świadczyć o ryzyku wektora ruchu.

przewidywana cena ropy

Drugą przyczyną są ów sankcje, choć nadal są one rozważane. Nie bez znaczenia jest też wzrost ceny za baryłkę do ponad 120 dolarów, co przekłada się na ceny w hurcie. Właściciele stacji benzynowych – chcąc nie chcąc – ustalając ceny i zamawiając paliwo, podejmują decyzje, które niewiele różnią się od gry w ruletkę. To wszystko sprawia, że jeśli faktycznie ceny paliw na stacjach w najbliższych dniach nieznacznie spadną, to raczej na chwilę. Obietnice obniżek cen paliw – tak jak ta, którą złożył dwa tygodnie temu prezes Orlenu Daniel Obajtek – nie mają stabilnych podstaw. Na świecie zapasy gotowych paliw są niskie, a do tego rozpoczyna się sezon wakacyjny – stąd rosnące ceny benzyny.

Klienci z Kartą Dużej Rodziny otrzymają rabat 40 groszy na litrze. Sprawdziła się prognoza ekspertów, że po 1 sierpnia benzyna będzie kosztować na stacjach paliw poniżej 7 złotych za litr. Czytaj dalej Ministerstwo Rozwoju i Technologii szykuje zmiany dotyczące byłych mieszkań pracowniczych w Polsce. Zgodnie z zapowiedziami, bezzwrotne dofinansowanie dla gmin zostanie zwiększone do 95 procent kosztów zakupu albo zakupu i remontu.

Ceny ropy tąpnęły. Świat boi się recesji

Najtrudniejsze będą najbliższe miesiące, wszystko zależy od sytuacji w Ukrainie – mówiła w Radiu ZET Joanna Maćkowiak-Pandera, prezes Forum Energii. W dalszym ciągu na rynku będziemy obserwowali duże, regionalne zróżnicowanie cen paliw. W krótkim okresie dalszych wzrostów cen paliw możemy nie obserwować, choć sytuacja jest bardzo zmienna i dynamiczna.

Ile kosztuje baryłka ropy czerwiec 2022?

Ceny ropy naftowej w poniedziałek ustabilizowały się w okolicy 120 USD za baryłkę, co jest ceną o prawie 60 proc. wyższą niż na początku stycznia br.

Czytaj dalej Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma zostać otwarty we wrześniu. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że trwa kolejny etap inwestycji. Chodzi o prace przy budowie drugiego etapu drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. – Zawansowanie robót osiągnęło już półmetek – powiedział wiceminister od hobby do biznesu etsy pomógł jej sprzedać więcej 5 wskazówek infrastruktury Marek Gróbarczyk. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu zapewniło, że mimo doniesień o obecności substancji toksycznych w rzece woda w kranach jest bezpieczna. “W żaden sposób nie wpływa to na jakość wody, którą dostarczamy do kranów” – przekazano w komunikacie.

Volkswagen Passat na początku nic nie zapowiadało wielkiego sukcesu tego modelu

Według agencji Reutera Rosja wysyła ona od 4 do 5 mln baryłek ropy naftowej na dobę oraz od 2 do 3 mln baryłek na dobę produktów naftowych. Według agencji Reutera Rosja wysyła od 4 do 5 mln baryłek ropy naftowej na dobę oraz od 2 do 3 mln baryłek na dobę produktów naftowych. Z kolei BM Reflex przewiduje podwyżki na stacjach o groszy na litrze zarówno w przypadku benzyny jak i oleju napędowego. “Jeśli jednak ceny paliw gotowych na rynku europejskim będą dalej rosły, to podwyżki cen na stacjach mogą być wyższe”. Odzwierciedleniem obaw panujących na rynku są najnowsze prognozy amerykańskich instytucji finansowych.

Od czasu niskiej ceny ropy w 2016 roku OPEC stara się ją utrzymać. Odbywa się to poprzez uzgadnianie ograniczeń produkcji ze wszystkimi krajami, które są członkami OPEC-u. Nie obywa się tu jednak bez problemów, ponieważ Iran i Irak nie zawsze przestrzegają tych umów. Z drugiej strony Stany Zjednoczone i inne kraje nadal produkują coraz więcej ropy, co wywiera presję na ceny tego surowca. Jej cena zmierza w kierunku 100 USD za baryłkę, ale pojawiają się śmiałe prognozy twierdzące, że spadnie do nawet 65 USD.

RYNKI & NOTOWANIA

Z wyliczeń e-petrol.pl wynika, że benzyna Pb95 może podrożeć nawet o prawie 40 gr! Przewidywany przedział cenowy wynosi, bowiem 7,70-7,94 zł/l customer amazement i niestety takie ceny widać czasem już teraz. Jeszcze gorzej może być w przypadku benzyny Pb98, gdzie stawki mogą sięgnąć 8,25-8,57 zł/l.

Niestety tankujący diesel nie nacieszyli się zbyt długo trendem spadkowym. Z prognozy e-petrol.pl wynika, że po 6 czerwca dojdzie do skokowej podwyżki, która uplasuje się w pułapie 7,33-7,48 zł/l. Może to być zatem nawet o 35 gr więcej, niż wynosi obecna średnia. Z ulgą mogą odetchnąć jedynie tankujący LPG, bowiem tu znów cena może spaść. Analitycy przewidują, że przyszłotygodniowa średnia stawka za autogaz będzie wahać się między 3,56 a 3,66 zł/l.

przewidywana cena ropy

Światowe zapotrzebowanie na ropę będzie w przyszłym roku o około siedem milionów baryłek dziennie wyższe niż w tym roku. Jak mówi raport z prognozami na 2021 rok, są to przewidywania krajów produkujących ropę, które współpracują z OPEC-iem. Związek między cenami tych dwóch kontraktów terminowych jest duży, a w ostatnich latach kilkakrotnie widzieliśmy, że cena Brent była o ponad 10 USD wyższa niż zwykle. Pod koniec 2020 roku różnica wynosiła około 3 dolary. Takie różnice spowodowane są między innymi podażą i popytem, w tym kosztami transportu czy przechowywania ropy.

USA ratują kierowców. Zbijają ceny ropy naftowej

Jednocześnie, jak wynika z danych miesięcznej krótkoterminowej prognozy prognoza średniej ceny Brent na 2023 r. Została podwyższona revenue astrazeneca z 92,57 do 97,24 USD za baryłkę. Została również podniesiona z kwietniowych szacunków 97,96 USD do 98,2 USD za baryłkę, a na 2023 r.

Baryłka kosztowała 78,19 dolarów, podczas gdy, nie dalej jak w połowie sierpnia, płacono za nią 71,1 dolarów. Nie trzeba było długo czekać na to, aż cena hurtowa ropy odbije się na detalicznych cenach benzyny i oleju napędowego. 6,14 zł/l oraz 6,38 zł/l to średnie krajowe ceny benzyny Pb95 oraz diesla na dzień 3 marca 2022. Do końca tego tygodnia średni poziom cen benzyny Pb95 oraz oleju napędowego może wzrosnąć do 6,2 zł/l oraz 6,5 zł/l. Średnie ceny autogazu zbliżają się do poziomu 3 zł/l – napisali analitycy BM Reflex. Chyba powinienem się cieszyć, bo na stacjach regularnie mijam szyldy z wyższymi cenami.

Scroll to Top